Бібліотека

Бібліотека

Фонд бібліотеки ЧОКМ є універсальним. Справжньою перлиною бібліотечного фонду вважаються рідкісні та цінні документи: стародруки іноземні, кириличні та українські.

 

На 01.10.2024 р. бібліотечний фонд налічує 24 030 документів. З них книги становлять 20 652 прим., періодичні видання – 3 324 прим., автореферати – 48 прим., документи на електронних носіях – 6 прим. За мовами бібліотечний фонд розподіляється наступним чином: українською – 9 129 прим., іноземними – 14 901 прим.

 

Бібліотека має абонемент і читальний зал. Робота бібліотеки охоплює цілий спектр послуг: це комплектування фондів, прийом нових документів, складання алфавітного та систематичного каталогів нових надходжень та інші бібліотечні процеси. Головним завданням бібліотеки ЧОКМ є якісне обслуговування користувачів, аби якнайповніше задовольняти їхні інформаційні та наукові потреби. Користувачі бібліотеки ЧОКМ – співробітники музею, учні та студенти навчальних закладів міста й області, науковці, краєзнавці.

 

До уваги користувачів пропонуються рідкісні документи німецькою, румунською, французькою та іншими мовами, видані наприкінці XVII ст. У зв'язку із закриттям в 1940 році Музею церковного мистецтва, що містився у митрополичій резиденції Чернівців, частина книг богословського характеру перейшла до бібліотеки музею.

 

Основу сучасного бібліотечного фонду складають видання другої половини XX ст. Серед документів XVIII – І пол. XX ст. є «Всесвітня історія» в 96-ти томах, твори історика-буковинця проф. Р. Кайндля, історико-краєзнавчі документи австрійського та румунського періодів, музейні щорічники австрійського періоду, стенограми протоколів Буковинського ландтагу II пол. XIX – поч. XX ст. та чимало інших.

 

У фондах бібліотеки багато документів з археології, історії, етнографії, природничих наук, мистецтва Чернівецької області, з історії України тощо. Велику частину фонду становлять документи, подаровані авторами та видавництвами області. Дарунки бібліотеці – це надзвичайно давня форма доброчинності та надійне джерело поповнення фонду без залучення додаткових джерел фінансування. Незважаючи на складний для нашої країни час, подаровані видання постійно надходять до бібліотеки ЧОКМ. До цього процесу активно долучаються і науковці ЧОКМ, які дарують бібліотеці свої наукові доробки. Бібліотека підтримує дієві зв'язки з кафедрами історичного факультету ЧНУ ім. Ю. Федьковича з метою поповнення бібліотечного фонду сучасними науковими і краєзнавчими документами.

 

Нині бібліотекою у Чернівецькому обласному краєзнавчому музеї опікується Жанетта Петрівна Акімова. У попередні роки тут працювали бібліотекарі І. І. Авдєєва, В. П. Бельчук, М. Й. Зайшлюк, О. П. Колеснікова.


Чернівецький обласний краєзнавчий музей

Чернівецький обласний краєзнавчий музей

Детальніше

Наші Контакти


2024 Всі права захищено