Науково-експозиційний відділ археології, історії середніх віків та нової історії краю

  • Головна
  • Науково-експозиційний відділ археології, історії середніх віків та нової історії краю

Науково-експозиційний відділ археології, історії середніх віків та нової історії краю


Науково-експозиційний відділ археології, історії середніх віків та нової історії краю займається вивченням історії Буковини, Північної Бессарабії та Герцаївщини з найдавніших часів до початку XX ст.


Науковими співробітниками відділу створено постійно діючі експозиції «Археологія краю від найдавніших часів до середини XIV ст.», «Історія краю в період Молдавського князівства та Австрійської імперії (середина ХIV – початок ХХ ст.)», стаціонарну виставку «Із золотої скарбниці краєзнавчого музею». В експозиційних залах відділу археології, історії середніх віків та нової історії краю відвідувачам музею пропонується для огляду близько двох тисяч оригінальних експонатів. Серед яких є унікальні: найдавніші у Східній Європі духові музичні інструменти – так звані флейти; численні артефакти трипільської культури – антропоморфна та зооморфна пластика, ритуальний і столовий посуд; скляні вироби з єдиної поза межами римського лімесу склоробної майстерні у Комарові; давні знаряддя письма, так звані стилоси (писала); копія митної грамоти молдавського господаря Олександра Доброго від 8 жовтня 1408 р., в якій уперше згадується наше місто під своєю власною назвою – Чернівці; спорядження молдавського воїна ХIVXVІ ст.; обладунок польського «Летючого гусара» XVІІІ ст.; російська, турецька та австрійська зброя першої половини XVІІІ ст.; медаль-відзнака, якою були нагороджені представники домашніх промислів і ремесел Буковини за участь у Всесвітній віденській виставці 1873 р.; діжка, виготовлена для промислової виставки першою на Буковині фабрикою бочок Зайончківських у Чернівцях; оригінальний диплом випускника Чернівецького університету; діючий музичний пристрій австрійського часу – механічна скринька з металевими платівками; унікальні живописні роботи Августи Кохановської, Юстина Пігуляка, Миколи Івасюка та інших буковинських митців.

 

Науковці відділу працюють над створенням (оновленням) експозицій відділу, стаціонарних та пересувних виставок, проводять різноманітні інтерактивні заходи та історико-краєзнавчі семінари. Регулярно беруть участь у міжнародних та всеукраїнських наукових семінарах і конференціях. Активно займаються науково-дослідною та науково-освітньою роботою. На їхньому рахунку десятки наукових довідок, публічних лекцій та доповідей з презентаціями краєзнавчого характеру, інтерв’ю на телебаченні та радіо, публікації в наукових виданнях і пресі, а результатом пошукової роботи є поповнення фондової скарбниці музею кількома тисячами експонатів.

 

На цей час відділ працює у такому складі:

Драгомирецька Оксана Григорівна – завідувач відділу;

Федорук Андрій Васильович – кандидат історичних наук, доцент, провідний науковий співробітник;

Ільків Микола Володимирович – кандидат історичних наук, провідний науковий співробітник;

Андроничук Валентина Петрівна – старший науковий співробітник;

Козар Катерина Василівна – доглядач;

Мірутенко Алла Сергіївна – доглядач;

Мороз Віоріка Петрівна – доглядач;

Солецька Наталія Василівна – доглядач.

Чернівецький обласний краєзнавчий музей

Чернівецький обласний краєзнавчий музей

Детальніше

Наші Контакти


2024 Всі права захищено