На захисті свободи

На захисті свободи

Експозиція «На захисті свободи» висвітлює буремні події недалекого минулого – європейські прагнення українців, на заваді яких стояла політика президента Януковича та його оточення, втілились у Євромайдан, що незабаром переріс у Революцію Гідності та агресію росії проти України і вибору її народу.

21 листопада 2013 р. – початок протестних акцій на Майдані Незалежності в Києві, згодом протест охопив усі обласні центри України, у т.ч. й Чернівці. В експозиції відтворено епізоди боротьби Київського Майдану, участь у якому брало багато наших краян, двоє – В. Аксенин та О. Щербанюк загинули від куль снайперів, ставши ангелами Небесної Сотні.

Падіння влади Партії Регіонів та втеча Януковича розв’язали російську агресію проти державної цілісності та суверенітету України. Упродовж лютого – березня 2014 р. росія захопила та анексувала Крим; також упродовж квітня, окупувавши частину Луганської та Донецької областей, вона проголосила там т.зв. «ДНР» та «ЛНР». Тим самим була розв’язана війна на сході України.

На сході України силами ЗСУ та добровольчих формувань було створено лінію оборони. Найгостріші бої відбулися в Іловайську (серпень 2014 р.), Донецькому аеропорту (травень 2014 р. – січень 2015 р.), Луганському аеропорту (квітень – вересень 2014 р.), Дебальцево (січень – лютий 2015 р.). Увазі відвідувачів представлено фрагмент бліндажа та картини учасника подій І. Каленчука; речі та документи оборонця Луганського аеропорту, колишнього співробітника Чернівецького обласного краєзнавчого музею Д. Католика; документи та фото військового капелана В. Гасинця, загиблого поблизу Дебальцево військового хірурга В. Трепка; ветерана АТО, співробітника Чернівецького обласного краєзнавчого музею В. Носачова.

В експозиції відображено діяльність волонтерів, які з перших днів війни створили надійний тил української армії – збирали речову та грошову допомогу, готували та відправляли на фронт їжу, організовували лікування поранених закордоном: серед багатьох відомих варто згадати загиблого під час перевезення гуманітарної допомоги Р. Шлюсара, учасницю Чернівецького майдану Г. Абрамюк та ін.

24 лютого 2022 р. російська військова агресія, розпочата за вісім років до того, переросла у відкриту і повномасштабну фазу, приносячи нові жертви та руйнування всій Україні.

 

Чернівецький обласний краєзнавчий музей

Чернівецький обласний краєзнавчий музей

Детальніше

Наші Контакти


2024 Всі права захищено