Чернівецький обласний краєзнавчий музей

  • Головна
  • Чернівецький обласний краєзнавчий музей
Awesome Image

Чернівецький обласний краєзнавчий музей

Вас вітає Чернівецький обласний краєзнавчий музей – один із найбільших і найстаріших музеїв Чернівецької області


Запрошуємо відвідати наші виставки й експозиції, щоби поринути у світ багатої природи, археології, історії, етнографії та культури розмаїтої Буковини. Наша колекція налічує понад 120 тисяч експонатів, і кожен відвідувач знайде щось до душі.

Цікавитесь нерозгаданими таємницями? Зупиніться біля справжнього черепа індійського слона. Його походження – ще й досі не розкрита детективна історія. А заразом дізнайтесь, як ці велети з’явились у нашому краї 400 років тому.

У нас можна зазирнути в пащу найбільшому хижаку Європи – бурому ведмедю. А також подивуватись химерному ракоскорпіону, що жив задовго до появи динозаврів.

Любителів археології зацікавлять колекції артефактів прадавніх мешканців регіону. І серед них – частини загадкових трипільських «біноклів», що зображені на логотипі нашого музею.

Більше захоплюєтесь історією? У нас експонується копія грамоти з першою писемною згадкою про Чернівці. А також різьблене ліжко, виготовлене для цісаря Франца Йосифа І. Оцініть розкіш, яка дійшла до нас із епохи монархії Габсбургів.

Про приналежність краю до Русі-України нагадує кам’яний саркофаг зі знаками Рюриковичів із літописного Василева над Дністром. Спробуйте розгадати його таємницю, над якою історики працюють уже понад 50 років. Прочитайте розповідь, вибиту на надмогильному кам’яному хресті 17 століття. Відчуйте трагічність епохи, коли населення нашого краю жило на стику християнського та мусульманського світів.

Ви пошановувач мистецтва? Насолодіться звуками автентичної музичної скриньки 19 століття. Помилуйтесь картинами Августи Кохановської – першої на Буковині жінки-художниці. Або подивуйтесь майстерній різьбі на унікальному архиєрейському кріслі.

Любите нумізматику чи філателію? Ознайомтесь із монетами різних епох. Чи розгляньте колекцію автентичних марок з українською символікою початку 20 століття.

Потрібно більше натхнення? Музей зберігає величезну колекцію святкових вишиванок із неповторним розмаїттям кольорів і візерунків. Серед них – унікальна сорочка з тризубами та левами. Розглядайте, фотографуйте, використовуйте старовинні мотиви у своїх роботах.

Творіть із нами! Надихайтесь атмосферою помешкання Ольги Кобилянської, де видатна буковинка завершила роботу над своїм романом «Апостол черні». Тут повітря наповнене її ідеями української національної боротьби, прогресивного розвитку та фемінізму. А речі й досі пам’ятають дотики письменниці.

Пориньте у творчість Юрія Федьковича, ім’я якого носить Чернівецький національний університет. Пройдіться меморіальними кімнатами, де знаний письменник жив, творив та редагував «Буковину» – першу в краї українську газету. Тут він, активний діяч товариства «Руська Бесіда», ініціював створення студентського хору і керував ним.

Дізнайтесь більше про «золоті» й темні часи Буковини, про героїчні й трагічні сторінки нашої історії, відчуйте зв'язок поколінь і роздивіться очевидні паралелі із сучасністю.

Завітайте, Краєзнавчий чекає на вас!


 Афіша заходів 
 Графіки роботи 
 Контакти 

Чернівецький обласний краєзнавчий музей

Чернівецький обласний краєзнавчий музей

Детальніше

Наші Контакти


2024 Всі права захищено