Буковинська діаспора

Буковинська діаспора

Українська діаспора – одне із найбільших розселень у світі. Тож усебічне висвітлення цього явища дозволяє з’ясувати важливу сторінку історії України на прикладі однієї з її історичних областей – Буковини.

Понад 130 років тому почалася еміграція буковинців за океан. Вони їхали у пошуках кращої долі – талановиті, розумні, хазяйновиті. Кожен – зі своєю історією. З родинами, які пускали корені на новій землі та вчилися виживати у важких і незнайомих умовах.

Буковинська діаспора – це не просто розсіяння людей по інших країнах та континентах – це строката мозаїка людських доль, життєвих історій, талантів, традицій і знань. Перетинаючись із місцевими культурами, вони доповнювали їх своїми новими та яскравими барвами.

Експозиція запрошує відвідувачів у цікаву подорож у часі та просторі у світ великих досягнень буковинців. Іван Пігуляк, Мирослав Сіменович, Іван Івасюк, Аркадій Жуковський, Григорій Скегар, Йозеф Шмідт, Віоріка Урсуляк, брати Руснаки, Фредерік Кіслер – тут можна побачити унікальні музейні предмети, що розповідають історію людей, які своєю наполегливою працею та пошаною до свого коріння змогли досягти успіху в житті.

В експозиційних залах відділу «Буковинська діаспора» показані головні етапи еміграційних процесів на Буковині, які почалися ще в другій половини ХІХ століття. Крім висвітлення загальновизнаних хвиль еміграції, в оновленій експозиції уперше піднімається тема, що довгий час замовчувалася в західному суспільстві – інтернування в Канаді під час Першої світової війни громадян Австро-Угорської імперії, до складу якої входила і Буковина. Великим блоком подається тема репатріації німецького населення Буковини і Бессарабії до Німеччини та діяльність буковинців у таборах для переміщених осіб після закінчення Другої світової війни.

У залі «Мистецька слава буковинців» представлені роботи Миколи Бідняка, Темістокля Вірсти, Ярослава Паладія, Василя Курилика, Олександра Вайсмана. Музей пишається великою колекцією робіт знаної в усьому світі майстрині Ксенії Колотило. Її вишита «Оранта» є своєрідним оберегом, що підтримує співробітників і відвідувачів музею в ці часи.

Кожна історія, представлена в експозиції, свідчить про силу людського духу та здатність перетинати межі можливого. А також є прикладом того, що незалежно від відстані та часу буковинці зберігають почуття приналежності до свого коріння, розповідають світові про свої традиції, цінності й діляться своїми талантами.

Сподіваємося, що експозиція відділу «Буковинська діаспора» буде джерелом натхнення та розуміння, а також початком нових діалогів і співпраці між буковинцями в усьому світові. Адже і сьогодні тисячі українців змушені рятуватися від війни в інших країнах. Нам варто пам’ятати, що вже понад сто років покоління українських переселенців не втрачають національної ідентичності та яскраво представляють самобутність і культуру своїх предків.

Чернівецький обласний краєзнавчий музей

Чернівецький обласний краєзнавчий музей

Детальніше

Наші Контакти


2024 Всі права захищено