Науково-дослідний експозиційний відділ «Буковинська діаспора»

  • Головна
  • Науково-дослідний експозиційний відділ «Буковинська діаспора»

Науково-дослідний експозиційний відділ «Буковинська діаспора»

У серпні 1992 р. в Чернівцях було створено перший в Україні оригінальний музей, присвячений явищу еміграції з Буковини та облаштуванню емігрантів у новому політичному просторі. Відкритий для того, щоб зберегти пам'ять про буковинців, які в різні часи і з різних причин покинули рідну землю, цей музей Буковинської діаспори проіснував до 2003 року та був реорганізований у відділ Чернівецького обласного краєзнавчого музею, де отримав нову, значно компактнішу експозицію. У своїй діяльності відділ послуговується близько 4000 музейних предметів, які розкривають різні аспекти життя буковинців на чужині.

 

Еміграція буковинців за океан почалася наприкінці ХІХ століття і відбувалася чотирма хвилями упродовж ХХ століття. В експозиції «Буковинська діаспора» представлено унікальні експонати, що розповідають про життєвий і творчий шлях буковинських емігрантів, яких доля завела на чужину. Це – українці, румуни, німці, поляки, угорці, які з часом ставали частиною спільнот інших країн, але усвідомлювали себе буковинцями. Кожен стенд експозиції проливає світло на життя буковинців у царині культури, освіти, політики, громадської діяльності.

 

Буковинці, знайшовши для себе нову батьківщину, завжди намагалися підтримувати зв’язки з рідним краєм і усвідомлювали себе єдиною національною спільнотою. Останнє чітко засвідчують експонати, які розповідають про життєвий і творчий шлях відомих у світі буковинців, що опинилися на чужині – Миколи Бідняка, Ярослава Паладія, Василя Курилика, Рози Ауслендер, Пауля Целана, Георга Дроздовського, Ервіна Чаргаффа, Олександра Вайсмана, Темістокля Вірсти, Василя і Ксенії Колотило та багато інших, яких об’єднує спільна буковинська колиска. Їхнє життя та творчість – приклад для багатьох буковинців!

 

Для працівників відділу є важливим духовне повернення імен і культурної спадщини буковинських митців, науковців, письменників, усіх тих, хто, залишивши рідний дім, змогли реалізувати себе у світі. Хоча, звичайно, прикладів, коли наші земляки стали успішними за кордоном – безліч. Буковинці за походженням є членами урядів різних країн, досягають успіхів у науці, бізнесі та спорті. Кожна життєва історія спонукає до роздумів та емоцій. А працівники відділу, в свою чергу, вшановують усіх, хто, шукаючи обіцянок і можливостей, пройшовши складнощі та суперечки еміграції, опинився на чужині.

 

В експозиції використовуються технічні ресурси, що розширює можливості донесення інформації. Інтерактивний стіл дає можливість глибше познайомитися як з етапами, так і з представниками буковинської еміграції. Тематичні телепрограми про діячів буковинської діаспори створюють для відвідувачів відповідний емоційний фон.

Чернівецький обласний краєзнавчий музей

Чернівецький обласний краєзнавчий музей

Детальніше

Наші Контакти


2024 Всі права захищено