Із золотої скарбниці Краєзнавчого музею

  • Головна
  • Із золотої скарбниці Краєзнавчого музею

Із золотої скарбниці Краєзнавчого музею

Історія становлення Чернівецького обласного краєзнавчого музею така ж багатогранна, як і історія буковинського краю. Сьогодні у фондовій скарбниці музею та філій налічується понад 121 тисяча артефактів. Безпосередньо у фондах ЧОКМ – близько 107 тисяч. Частина з них – спадщина кількох музеїв-попередників, які створювалися поколіннями поціновувачів старовини, починаючи з другої половини ХІХ ст.

У виставковій залі відділу археології, історії середніх віків та нової історії краю створено стаціонарну виставку «Із золотої скарбниці краєзнавчого музею». Для огляду відвідувачам пропонуємо раритети з фондів музею, що демонструють окремі епізоди з історії краю та життя його мешканців у ХІХ – на початку ХХ ст. з авторськими акцентами на окремі експонати.

Буковина завжди славилась народними умільцями. Різьба по дереву – одне із традиційних у краї ремесел. На виставці представлене дерев’яне, оздоблене різьбою ліжко, виготовлене у 1908 році для австрійського цісаря Франца-Йосифа І, на візит якого буковинці чекали з нагоди 500-річчя першої писемної згадки про м. Чернівці. З огляду на похилий вік імператор не зміг приїхати на урочистості, а ліжко згодом було передане до Буковинського крайового музею.

Серед експонованих артефактів – оригінальні меблі митрополичої бібліотеки з Резиденції православних митрополитів Буковини і Далмації. Книжкова шафа, робочий стіл та чотири стільці, оздоблені різьбою, які датуються останньою чвертю ХІХ ст. Над столом – картина «Резиденція», написана в 1910 р. єпархіальним маляром Буковинської православної консисторії Євгеном Максимовичем.

Твори мистецтва: ікони, картини, макети середньовічних німецьких замків (з експонатів Буковинського крайового музею), оригінальні світлини кінця ХІХ – початку ХХ ст. додають виставковій залі особливого шарму. Доповнюють виставку комплекти реконструйованого одягу городян, що віддзеркалюють європейські модні тенденції ХІХ – початку ХХ ст.

Затишку та стилю інтер’єру будь-якій оселі надають меблі, посуд, текстиль... Візуалізувати популярні в той час предмети інтер’єру можна, оглянувши столики та стільці фірми «Thonet» кінця ХІХ ст. Не менш цікавим експонатом є столик для гри у покер ручної роботи, що датується другою половиною ХІХ ст. Заслуговує на увагу і пара дерев’яних стільців з точеними і різьбленими елементами та м’якою оббивкою цього ж часу.

Вишуканим доповненням тогочасних салонів були музичні інструменти та пристрої. На виставці експонується фісгармонія другої половини ХІХ ст. та грамофон «The Monarch» кінця ХІХ – початку ХХ ст., виготовлений у Лондоні фірмою «The Gramophone Co. Ltd».

Родзинкою виставки, що привертає увагу відвідувачів, є карта поштових шляхів Німеччини та Центральної Європи з додатками 1816 р.

Чернівецький обласний краєзнавчий музей

Чернівецький обласний краєзнавчий музей

Детальніше

Наші Контакти


2024 Всі права захищено