Наш край у складі землі Молдавської

  • Головна
  • Наш край у складі землі Молдавської

Наш край у складі землі Молдавської

В історії нашого краю молдавський період є найтривалішим і у часовому вимірі складає понад 400 років.

На момент входження до Молдавського князівства територія між Середнім Дністром та Верхнім Сіретом мала назву «Шипинська земля», а з другої половини XV ст. щодо неї широко починає вживатися етнонім «Буковина». Оскільки період другої половини XIVXV ст. був часовим проміжком, наповненим численними війнами як за молдавський престол, так і проти вторгнень зовнішніх ворогів (з останніх можна назвати битву в Козминському лісі 1497 р.), то в окремих вітринах демонструються предмети середньовічного озброєння і військового спорядження.

У 1538 р. Молдавське князівство потрапляє у васальну залежність від Османської імперії, внаслідок чого територія нашого краю неодноразово ставала театром масштабних воєнних конфліктів європейських держав з турками у XVI XVII cт. Серед них слід згадати Хотинську війну (1621 р.) та Хотинську битву (1673 р.). Значний вплив також на Буковину мали події Національно-визвольної війни 1648 – 1658 рр. в Україні. Про усе це говорять також відповідні предмети й речі, представлені в музейній експозиції.

Оригінальні експонати у вигляді озброєння, військового спорядження і пам’ятні медалі XVIII ст. розповідають про важливі події російсько-турецьких і австрійсько-турецьких війн цього періоду, що відбувалися на території північних волостей Молдавського князівства, які мали глобальні політичні та соціально-економічні наслідки для нашого краю. У 1774 р. Буковина була окупована австрійськими військами.

Таким чином, територія нашого краю опинилася під владою різних держав, що істотно вплинуло на його подальший історичний розвиток.

Чернівецький обласний краєзнавчий музей

Чернівецький обласний краєзнавчий музей

Детальніше

Наші Контакти


2024 Всі права захищено