Чернівецька область в 1944–1991 рр.: події, факти, імена

  • Головна
  • Чернівецька область в 1944–1991 рр.: події, факти, імена

Чернівецька область в 1944–1991 рр.: події, факти, імена

Експозиція на документальному і речовому матеріалі висвітлює соціально-політичні процеси в краї та зміни в житті буковинців у період входження Чернівецької області до складу УРСР.

Чернівецька область була утворена 7 серпня 1940 року відповідно до Закону, ухваленого Верховною радою СРСР, і включена до складу Української РСР.

В експозиції відображено:

- післявоєнну відбудову зруйнованих економіки та народного господарства;

- подальший розвиток як традиційних для краю, так і нових галузей промисловості (на початку 80-х рр. в Чернівецькій області працювало 150 промислових об’єктів; в експозиції представлені фотографії різних підприємств області, будівництва Новодністровської ГАЕС, зразки обладнання та продукції окремих підприємств);

- проведення колективізації сільського господарства та її наслідки (голодомор 1946–1947 рр., активний наступ на «куркуля», масові репресії, виселення місцевого населення до Сибіру та Казахстану; в експозиції представлені матеріали про хід колективізації в області, аграрне виробництво, зразки окремих технічних пристосувань, які широко використовували селяни у середині ХХ ст.);

- русифікація та ідеологізація освітньої сфери;

- проблеми побуту та соціального життя буковинців в умовах командно-адміністративної економіки (представлений фрагмент інтер’єру міської квартири 1960-х рр. та один із прикладів радянського дозвілля – аматорське фотографування).

- Олімпійські ігри 1980 р. в житі краян (експонується чаша для вогню, факел, фотографії та картина О. Кучеренка);

- відгомін Афганської війни 1979–1989 рр. та Чорнобильської катастрофи 1986 р. в житті буковинців (експонуються фотографії, особисті речі та нагороди загиблих «афганців», захисний костюм та фотографії «чорнобильців»-ліквідаторів.

Чернівецький обласний краєзнавчий музей

Чернівецький обласний краєзнавчий музей

Детальніше

Наші Контакти


2024 Всі права захищено