Тваринний світ краю

Тваринний світ краю

Стаціонарна виставка «Тваринний світ Буковини» розміщується у двох залах першого поверху. Тут відвідувачі можуть оглядово ознайомитися із природними умовами Чернівецької області та, більш детально, із тваринами, які населяють цей край. Основна увага приділена звірам і птахам, також можна дізнатися про плазунів, земноводних, риб і окремі групи комах.

На території Буковини склалися дуже різноманітні природні умови, що сприяє проживанню тут чималої кількості тварин. Наявність великих за площею гірських і передгірних лісів, лучних і степових ділянок, розвинена гідрологічна мережа й інше забезпечують перебування тварин із найрізноманітнішими екологічними уподобаннями. У результаті на цій відносно невеликій території (8097 км2 або 1,3 % площі України) трапляється понад 480 видів хребетних тварин і більше 15 000 безхребетних.

Традиційно найбільший інтерес у відвідувачів (насамперед у дітей) викликають опудала бурого ведмедя – найбільшої сучасної хижої тварини Буковини, благородного оленя, орлана-білохвоста (одного з найбільших хижих птахів України).

Крім них тут можна побачити ще понад 150 видів тварин (опудала, мокрі препарати, гнізда, яйця тощо). Серед них представлені як доволі звичайні та добре знані види (наприклад, дикий кабан, сірий заєць, лисиця, білка (вивірка), хатній горобець, грак, сорока), так і мало відомі, рідкісні, занесені на сторінки Червоної книги України й інших природоохоронних списків (буковинський сліпак, пугач, чорний лелека, горностай, лісовий кіт та багато інших).

Знайомство з виставкою «Тваринний світ Буковини» – це чудова можливість як для дітей, так і для дорослих, побачити як насправді виглядають різні тварини, дізнатися більше про їх життя. І все це – не покидаючи центру Чернівців.

Чернівецький обласний краєзнавчий музей

Чернівецький обласний краєзнавчий музей

Детальніше

Наші Контакти


2024 Всі права захищено