Календарні свята та обряди на Буковині

  • Головна
  • Календарні свята та обряди на Буковині

Календарні свята та обряди на Буковині

Календарні свята й обряди – складний фольклорний комплекс, в якому поєднуються раціональний досвід і релігійно-магічні вірування.

 

Традиції народних свят, формально узгоджуючись з річним літургічним циклом православної церкви, в дійсності базувалися на сільськогосподарському календарі. Річне аграрне коло складалося із зимових, весняних, літніх та осінніх свят, обрядів і звичаїв. При цьому зимові/різдвяно-новорічні та весняні/великодні святкувалися найбільше.

 

Скільки і чому має бути страв на Святвечірньому столі та що символізує Дідух та кутя? Коли наші предки відзначали початок Нового року? Що символізує традиція маланкування? Якими були великодні традиції та чим відрізняється писанка від крашанки? Яка мета орнаментування великоднього яйця? Відповіді на ці та інші питання ви дізнаєтесь, завітавши до музею.

 

В експозиційних залах представлені побутові та сакрально-релігійні речі, зокрема макет церкви, побудованої без жодного цвяха; різдвяний стіл; маски та костюми буковинської Маланки; писанки (як традиційні, так і сувенірні), прикрашені різними типами орнаментів – солярними, сакральними, геометричними, рослинними, зооморфними; ікони кінця ХІХ – першої половини ХХ ст., які відображають окремі важливі події церковного року.

Чернівецький обласний краєзнавчий музей

Чернівецький обласний краєзнавчий музей

Детальніше

Наші Контакти


2024 Всі права захищено