Художня майстерня


Цей, вкрай необхідний в роботі музею підрозділ, розпочав свою діяльність відразу після поновлення роботи Чернівецького державного історико-краєзнавчого музею згідно Постанови Ради Народних Комісарів УРСР від 1 серпня 1944 р. А вже 31 грудня 1944 р. для відвідувачів музею було відкрито першу стаціонарну виставку «Велика Вітчизняна війна», створену спільними зусиллями науковців музею та працівників художньої майстерні.

Створення експозиції – це титанічна праця, до якої долучається практично весь колектив музейних співробітників, однак важко переоцінити роль художників у цій справі: адже саме вони, працюючи із тематичною структурою, розробляють спочатку ескізи, а згодом, відповідно до тематико-експозиційних планів та ескізів, створюють і саму експозицію. Саме художник вирішує, як краще показати відвідувачу той чи інший музейний предмет і при цьому не зашкодити йому. Руками музейних художників створюються діарами, макети, монтуються музейні предмети на стендах й у вітринах. Доречно зазначити, що експозиція Чернівецького краєзнавчого музею, створена в 50-х роках ХХ ст. тривалий час вважалась однією із кращих в Україні. Однак з часом вона морально і фізично застаріла, тож наприкінці 1980-х років була демонтована.

Із середини 2000-х років музей приступив до створення нових експозицій, над якими працюють як науковці, так і художник музею. Важлива роль відведена музейним художникам і у виставковій діяльності музеїв.

У різні роки в художній майстерні працювали майстри своєї справи: Є. Нєгін, В. Коротенко, Р. Лєкалов. На даний час в художній майстерні музею працює Валерій Михайлович Гнатюк.