Науково-дослідний експозиційний відділ природи


Співробітники відділу збирають, вивчають, зберігають, популяризують і експонують матеріали, що репрезентують геоморфологічні, ландшафтні та біотичні особливості Чернівецької області. На даний час природничі зібрання музею налічують близько 7200 одиниць зберігання. Їх основу складають гербарій, палеонтологічна, ентомологічна, малакологічна, нідологічна й зоологічна колекції, вологі препарати променеперих риб, земноводних і плазунів, а також опудала птахів та ссавців.
Результати наукових досліджень постійно публікуються у вітчизняних і закордонних академічних й інших виданнях, співробітники відділу беруть активну участь у роботі різноманітних конференцій, симпозіумів і семінарів. Оглядові й тематичні екскурсії проводяться по стаціонарних виставках «Тваринний світ Буковини» та «Вода: скарб, яким ми нехтуємо».
Співробітники відділу природи краю активно займаються і науково-освітньою роботою, основою якої є природоохоронна діяльність. Вже традиційними стали вікторини, присвячені «Дню зустрічі перелітних птахів» та вікторини «Живи, ялинко!», які викликають великий інтерес в учнівської молоді міста та області.
Відділ працює у складі завідувача – кандидата біологічних наук Ігоря Васильовича Скільського; провідного наукового співробітника – кандидата біологічних наук Н. А. Смірнова, старшого наукового співробітника – Г. А. Голубєвої. 
У попередні роки відділ очолювали: Л. Г. Хролінський, В. О. Голубєв, Г. І. Ковальчук.