Науково-дослідний експозиційний відділ новітньої історії краю


Тримаючи руку на «пульсі епохи», науковці відділу комплектують музейні фонди, ведуть дослідження подій політичного, економічного, духовного і культурного життя Буковини в період від початку XX ст. до сьогодення, результатом яких стають наукові публікації, виставки та стаціонарні експозиції. Упродовж останнього десятиліття науковцями даного відділу створено нові розділи стаціонарної експозиції, зокрема, в 2013 році було завершено побудову експозиції, яка всебічно відображає історію нашого краю від початку ХХ ст. до 1940 року; в 2015 році створено розділ стаціонарної експозиції: «Чернівецька область в роки Другої світової війни»; а в 2016 році – «Культура краю другої половини ХХ – поч.. ХХІ ст.ст.».

Окрім зазначених вище розділів стаціонарної експозиції науковими співробітниками науково-дослідного експозиційного відділу новітньої історії краю, під керівництвом Марії Касіянівни Унгурян, після Революції Гідності було створено постійнодіючу стаціонарну виставку: «За Україну, за її волю!», присвячену буковинцям, учасникам Революції Гідності й проведення АТО та ООС на Сході України.

Співробітниками відділу створені такі стаціонарні виставки, як «Одяг і ремесла мешканців Буковини у ХХ ст.», «Календарні свята і обряди на Буковині», «Чернівецька область: події, факти, імена…» (Чернівецька область у складі УРСР, 1940 – 1991 рр.), «Чернівецька область за роки незалежності» та багато інших.

Починаючи з 2017 року, співробітники відділу новітньої історії краю активно працюють над висвітленням подій Української революції 1917–1921 років.

Важливими є наукові дослідження співробітників відділу з питань «білих плям» в історії Буковини та України, проведення масових заходів, створення пересувних виставок до важливих дат у житті краю і держави та видатних земляків.

Очолює відділ Марія Касіянівна Унгурян, яка в 2015 році була удостоєна звання Лауреата обласної премії імені Олекси Романця. У відділі працюють: старший науковий співробітник Н. В. Слупська, науковий співробітник А. В. Караїм, молодший науковий співробітник В. С. Андрєєв.  

У попередні роки відділ очолювали А. Д. Сакундяк, М. М. Зайцева, Л. Герасименко, В. Д. Касьяненко, М. І. Супрун, М. Л. Теутуляк, В. І. Танащик.