Науково-дослідний експозиційний відділ археології, історії середніх віків та нової історії краю


Науково-експозиційний відділ археології, історії середніх віків та нової історії краю висвітлює історію Буковини від найдавніших часів до початку XX століття.

Науковими співробітниками відділу створено постійно діючу експозицію «Історія Буковини з середини XIV до кінця XIX століття», стаціонарну виставку «Панське місто», розділ стаціонарної експозиції «Археологія краю від найдавніших часів до середини XIV ст.». В експозиційних залах відділу археології, історії середніх віків та нової історії краю відвідувачам музею пропонується для огляду близько 2000 оригінальних експонатів, серед яких є унікальні: найдавніші музичні інструменти типу флейти, які нараховують 18 тисяч років; інструменти для письма, так звані «стилоси»; давні рукописні книги та стародруки молдавських часів; Едикт про надання Буковині статусу герцогства та прапор міста, виготовлений в 1908 році з нагоди 500-річчя першої писемної згадки про м. Чернівці; діючий музичний пристрій австрійського часу – механічна скринька з металевими платівками; унікальні роботи Августи Кохановської, Юстима Пігуляка, Миколи Івасюка та інших буковинських митців.

Науковці відділу активно займаються науково-дослідною роботою. На їх рахунку десятки наукових довідок краєзнавчого характеру, інтерв'ю на телебаченні та радіо, публікації в наукових щорічниках, збірниках, пресі.

Активна пошукова робота увінчалась поповненням фондів музею кількома тисячами експонатів.
У різні періоди відділ очолювали: Л. Г. Кулініченко, Є. Л. Лупенко, В. К. Бєлінський, Е. П. Городецький, І. Ф. Кіцул, С. Б. Белінська. У 2010 р. С. Б. Белінська стала першим лауреатом премії ім. Олекси Романця в номінації «За створення музеїв, наукових стаціонарних експозицій...».

На даний час відділ очолює Оксана Григорівна Драгомирецька. У відділі працюють: старший науковий співробітник – В. П. Андроничук; науковий співробітник – кандидат історичних наук А. В. Федорук. Співробітники відділу беруть участь у наукових нарадах, семінарах, проектах, всеукраїнських та міжнародних конференціях.