Тваринний світ краю


Стаціонарна виставка «Тваринний світ краю» розміщується у двох залах першого поверху. Тут відвідувачі можуть оглядово ознайомитися із природними умовами Чернівецької області та, більш детально, із тваринами, які населяють цей край. Основна увага приділена звірам і птахам, також можна дізнатися про плазунів, земноводних, риб і окремі групи комах.

На території Буковини склалися дуже різноманітні природні умови, що сприяє проживанню тут чималої кількості тварин. Наявність великих за площею гірських і передгірних лісів, лучних і степових ділянок, розвинена гідрологічна мережа тощо забезпечують проживання тварин із найрізноманітнішими екологічними уподобаннями. У результаті, на цій відносно невеликій території (8097 кв. км або 1,3 % площі України) трапляється понад 480 видів хребетних тварин і більше 15000 – безхребетних.

Традиційно найбільший інтерес у відвідувачів (насамперед, у дітей) викликають опудала бурого ведмедя – найбільшої сучасної хижої тварини Буковини, благородного оленя, орлана-білохвоста (одного із найбільших хижих птахів України).

Крім них тут можна побачити ще понад 150 видів тварин (опудала, мокрі препарати, ентомологічні колекції, гнізда, яйця, світлини тощо). Серед них представлені як доволі звичайні та добре знані види (наприклад, дикий кабан, сірий заєць, лисиця, білка (вивірка), хатній горобець, грак, сорока), так і мало відомі, рідкісні, занесені на сторінки Червоної книги України й інших природоохоронних списків (буковинський сліпак, пугач, чорний лелека, рудий шуліка, горностай, лісовий кіт, метелики мнемозина, махаон, стрічкарка блакитна, сатурнія руда та багато інших).

Знайомство з виставкою «Тваринний світ краю» – це чудова можливість як для дітей, так і для дорослих, побачити як насправді виглядають різні тварини, дізнатися більше про їх життя. І все це – не покидаючи центру Чернівців.