Стаціонарна виставка «Панське місто»


Створена 2010 року на основі колекції, що була передана до Чернівецького обласного краєзнавчого музею Чернівецьким коледжем дизайну та економіки. Назва виставки асоціюється із колишнім найменуванням центральної пішохідної вулиці нашого міста – Панської.
На виставці подані зразки вбрання та аксесуари містян кінця ХІХ – початку ХХ століття, відтворені за журналами та поштівками австрійської доби.
У Чернівцях зі смаком одягалися і панянки, і прості містянки. Не відставали від модниць Відню та Парижу. Сто років тому панянки добре розуміли, що бути жінкою – то є мистецтво, тому в Чернівцях дівчаток навчали моді з трирічного віку.
В той час одяг шили у кравців, модисток або ж кутюр’є, в залежності від доходів. В будь-якому випадку шили вручну, до конкретної події, з численними примірками.
Модистки слідкували за диктатом моди, який тоді існував і був досить жорстким, базувався на багатьох світських правилах та умовностях, які вказували якої довжини спідницю можна дозволити до дванадцятої години дня, або яким може бути виріз на сукні для вечірнього променаду. Рукавички змінювали тричі на день, а до декольте обов’язковими були прикраси.
Перший комплект вбрання на виставці має красномовну назву «Модистка», наступний – «Панське місто», пошитий із традиційного сірого твіду, вражає своєю витонченістю.
В особливій атмосфері австрійського часу подано комплекти весільного вбрання імператора Франца-Йозефа І та його дружини Єлизавети, їх портрети та репліки народних плакатів із зображенням родини Габсбургів-Лотарингських кінця ХІХ – початку ХХ століття.
Поруч – вишукане вбрання чернівецьких аристократок. Особливого шарму йому надають неймовірної краси капелюшки. Цікавими є ансамблі «Вечірня прогулянка», «Камелія» та «Мадлен» – новий вид одягу в стилі модерн. 
Завершується виставка показом ансамблю вбрання наречених, характерного для того часу. 
Довершеності залі додають: картина чернівецької художниці Ірини Каленик із серії «Grüss aus Czernowitz» на теми старого міста, вишукані інтер’єри створені за допомогою меблів та ужиткових речей чернівчан кінця ХІХ – початку ХХ століття із фондів Чернівецького обласного краєзнавчого музею.