Літературно-меморіальний музей О. Кобилянської з музеєм-садибою у с. Димка
Чернівецький літературно-меморіальний музей Ольги Кобилянської було відкрито з ініціативи Дмитра Косарика за підтримки Павла Тичини 27 листопада 1944 року на виконання постанови № 1134 Ради Народних Комісарів Української РСР від 4 вересня 1944 року в будинку, де останні роки свого життя (1929–1942) провела відома українська письменниця.
У будинку-музеї п'ять кімнат. У трьох із них розміщена літературна експозиція, що висвітлює життєвий і творчий шлях письменниці, її творчу діяльність, літературні зв'язки. Дві інші – меморіальні. Це робочий кабінет і спальня, де представлені особисті речі О. Кобилянської, меблі, витвори мистецтва, власницею яких була письменниця. Нині діюча експозиція створювалася у 1983–1984 роках. Художнє осмислення, проект дизайну здійснив знаний художник Іван Дмитрович Балан.
Фонди музею налічують 4 234 одиниці зберігання, серед них – рукописи і першодруки творів відомої української письменниці, листи, унікальні світлини, її бібліотека, предмети родинного вжитку Кобилянських кінця XIX – початку XX століття та інше.
Першим директором музею була Олена Кононівна Коваленко, яка очолювала заклад від 1944-го до 1982 року. У 1982 – 1986 роках музей очолював Василь Гаврилович Мельник. Нині завідує музеєм Володимир Аксентійович Вознюк – заслужений працівник культури України, поет, прозаїк, літературознавець, культуролог, лауреат 9-ти літературних та літературно-мистецьких премій. Серед працівників за 75 років існування музею було чимало сумлінних, відданих справі співробітників – Ельпідефор Матвійович та Олена Олександрівна Панчуки, В. Я. Піскалова та інші, сьогодні ж тут працюють старші наукові співробітники Ю. М. Микосянчик та А. В. Данілевич.
У музеї активно ведеться науково-освітня, науково-дослідницька робота. До 150-річчя від дня народження письменниці, в 2013 році було оновлено експозицію музею. Працівники закладу стали авторами вагомих наукових досліджень про життєвий і творчий шлях О. Кобилянської: Е. М. Панчук «Гірська орлиця. Спогади» (1976), «Кобилянська» (1983); В. А. Вознюк «Про Ольгу Кобилянську. Нові матеріали. Роздуми. Знахідки» (1983), «Буковинські адреси Ольги Кобилянської» (2006). За експозицією музею були створені путівники. Останній, укладений В. А. Вознюком, «Чернівецький літературно-меморіальний музей Ольги Кобилянської», виданий українською та англійською мовами (переклад Ю. Джуравця) в 2004 році та перевиданий у 2018 користується особливим попитом у вітчизняних та закордонних відвідувачів закладу.