Літературно-меморіальний музей М. Емінеску


Заснований у 1992 році, музей діє на правах філії Чернівецького обласного краєзнавчого музею. На даний час музей не має постійнодіючої стаціонарної експозиції. Приміщення за адресою: м. Чернівці, вул. А. Пумнула, 19, в якому планується розмістити музей, потребує капітального ремонту. Виходячи із ситуації, що склалась, основна діяльність завідувачки музеєм Олени Дмитрівни Винту-Терицану спрямована на вивчення життєвого і творчого шляху письменника на Буковині, формування музейної колекції, проведення виставкової та науково-освітньої діяльності. За час існування музею зібрано понад 1700 музейних предметів: видань творів М. Емінеску, як прижиттєвих так і сучасних, ілюстрацій до творів поета, виконаних відомими художниками України і Румунії, факсиміле рукописів усіх творів М. Емінеску та інші.

Стаціонарні виставки про життя і творчість Міхая Емінеску, румунського поета, публіциста, громадсько-культурного діяча зі світовим іменем, періодично експонуються у Чернівецькому обласному краєзнавчому музеї, Центрі румунської культури ім. Е. Хурмузакі, приміщенні Чернівецького обласного товариства румунської культури імені Міхая Емінеску. У зв’язку із відсутністю постійної експозиції літературно-меморіального музею М. Емінеску, для всіх бажаючих проводяться тематичні екскурсії по міських адресах, які пов’язані із чернівецьким періодом у житті визначного румунського письменника.

Щорічно заходи по вшануванню пам’яті Міхая Емінеску з нагоди дня народження (15 січня) та дня смерті (15 червня) проводяться на території майбутнього музею, біля бюсту письменника. До участі у цих заходах запрошуються представники Генерального Консульства Румунії в Чернівцях, представники культурних та громадських організацій краю, гості із Молдови і Румунії. 

Викликають зацікавленість у чернівчан і вечори романсів на слова М. Емінеску, літературні вечори румунської поезії, зустрічі з українськими та румунськими літераторами, які організовує і проводить літературно-меморіальний музей М. Емінеску.