Кіцманський історичний музей


Створений як громадський музей у 1969 році. Згодом, у 1971 році, отримав почесне звання «Народний». З 1 січня 1982 року Народний музей історії Кіцманського району став відділом Чернівецького обласного краєзнавчого музею, а з 1 березня 2019 року Кіцманський історичний музей реорганізовано у філію ЧОКМ.

Тривалий час музей займав аварійне приміщення, але восени 2016 року, за сприяння Кіцманської міської ради, музей вдалося перемістити в інше, відремонтоване приміщення за адресою: м. Кіцмань, вул. Незалежності, 55.

Станом на 1 січня 2019 року музейна колекція налічує понад 2 800 музейних предметів основного фонду. Експозиція музею складається із 5 експозиційних і однієї виставкової зали.
Експозиція музею знайомить відвідувачів з історією Кіцманщини від найдавніших часів до сьогодення. Окрасою музею є колекція етнографічних матеріалів ХІХ – першої половини ХХ століть. Окремими розділами подано інформацію про кіцманчан, які були учасниками Другої світової війни, відстоювали незалежність України у лавах УПА і боронять її сьогодні на Сході України під час проведення АТО і ООС.

Особливий акцент зроблено на музейних предметах, що розповідають про уродженців Кіцманщини, які стали видатними діячами культури та мистецтва. Наприклад, окремий зал відведено під експозицію, присвячену відомому українському композиторові Володимиру Івасюку та його батьку – знаному науковцю і письменнику Михайлу Григоровичу Івасюку. Ряд матеріалів розповідають про Дмитра Бажанського, Сидора Воробкевича, Ореста Моргача, Дмитра Гнатюка, Івана Миколайчука, Оксану Савчук та інших.

З 2006 року в Кіцманському історичному музеї працює старший науковий співробітник Оксана Василівна Савчук.